play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • play_arrow

    Mex Rádió A kedvenc rádióm!

  • play_arrow

    Mex Mulatós Mulatós csatorna

  • play_arrow

    Mex Retro Mex Retro csatorna

  • play_arrow

    Mex Rock Mex Rock csatorna

  • play_arrow

    Mex KPOP KPOP csatorna

  • cover play_arrow

    GABLINI 2025 - 29. rész GABLINI 2025 - 29. rész

Hírek

Bántalmazott gyerekek, szenvedélybeteg szülők és az őket segítő terápiás módszerek – EGy.8 konferencia a függők gyermekeiért

today2025.10.08.

Background

 Becslések szerint Magyarországon minden tizedik felnőtt alkoholfüggő, és több mint 400 ezer gyermek él olyan családban, ahol a szülő szenvedélybeteg. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat október 14-én egész napos konferenciával hívja fel a figyelmet a szenvedélybeteg szülők mellett felnővő gyerekek problémáira és az őket segítő lehetőségekre. Az EGY.8 szakmai nap részletei a https://kimondhato.hu/egy-8/ oldalon olvashatók.

Ha a függő szülők gyermekei egymás mellé állnának, Budapesttől Pécsig érne a sor. A legfrissebb németországi kutatások eredményeit Magyarországra vonatkoztatva becslések szerint több mint 400 ezer gyermek él hazánkban alkoholbeteg szülővel, ugyanakkor reprezentatív felmérések híján a szakemberek megbecsülni sem tudják a gyógyszer-, kábítószer-, játék-, internet-, és egyéb függőségekkel élő családban felnővő gyerekek számát. A nemzetközi tendenciák azt mutatják, az ilyen körülmények között élő gyerekek száma megnőtt. Sokan közülük még a segítők számára is láthatatlanok maradnak. Az ilyen az ilyen családban hármas bűntudat uralkodik: a függő bűntudata azért, hogy szenvedélybeteg és nem tud vagy nem akar kilépni a függőségből, a hozzátartozóé, aki nem képes változtatni ezen, illetve a gyermek bűntudata, aki a legtöbb esetben úgy érzi, az ő viselkedése tehet arról, ami a családban zajlik. Segítség és megelőzés nélkül az ilyen családokban felnővő gyermekek közül minden harmadik maga is szenvedélybeteg lesz, és hatszor nagyobb az esélye, hogy mentális betegségtől fognak szenvedni. Ők az elfeledett gyermekek. A Máltai Szeretetszolgálat Fogadó Pszichoszociális Szolgálat azzal a céllal szervezi meg minden évben a függő szülők gyermekeiről szóló konferenciáját, hogy a szakma és a sajtó figyelmét felhívja a témára.

Az idei EGy.8 Konferencián előadást tart többek között a bántalmazott gyermekek segítésének lehetőségeiről és korlátairól Táler Orsolya, a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány ügyvezetője, a civil összefogás erejéről és eredményéről Békési Tímea addiktológiai konzultáns, gyászkísérő, a Köttusa ötletgazdája és Kormos Piroska szociálpedagógus, az Apa Anya Pia program koordinátora, a gyermekpszichiátriai terápiákról Dr. Jáki Tamás a Hetényi Géza Kórház gyermekpszichiáter rezidense. Emellett szó lesz gyermekek, családok és függő szülőket gyászoló felnőtt gyermekek terápiáiról, valamint kerekasztal beszélgetést hallhatnak a szenvedélybeteg szülők felépülése során nyújtott támogatásról a szülők szülősége szempontjából. A konferencia részletes programja ITT OLVASHATÓ.

Dátum: 2025. október 14., kedd, 10:00-18:00 (érkezés, helyszíni regisztráció 8:45 órától)

Helyszín: Lurdy Ház Konferencia- és Rendezvényközpont (1097 Budapest Könyves Kálmán krt. 12-14.9

Sajtóregisztráció: kommunikacio@maltai.hu (2025.10.13. 16 óráig)

További részletek a konferencia weboldalán.

Written by: Lázár Csaba


Töltsd le az appot és csatlakozz a Messenger, Viber csoporthoz!